Kallid mängijad!

On saabunud aeg minna üle uuele foorumi platvormile. Miks me seda teeme?

Ülemineku vajalikkus sai selgeks mõnda aega tagasi. Võibolla mäletate, mis juhtus möödunud aasta septembris, kui me pidime oma foorumid turvaprobleemi lahendamiseks rohkem kui nädalaks sulgema. Peamine põhjus muutuseks on see, et vajame tugevamat andmekaitset. Burning Board pakub meile rohkem võimalusi turvaliseks keskkonnaks, seepärast oleme otsustanud kasutada seda kõikide oma mängude platvormina. Teine põhjus on see, et me anname kogu mängule uue ilme ja see platvorm pakub meile rohkem võimalusi, et anda foorumile sama nägu ja tunnetus, mida tahame anda ka mängule ja uuele esilehele (jah, uus esileht tuleb ka). Ja viimane põhjus on see, et me tahame, et eri domeenide mängijad oleksid üksteisele lähemal. Me teame, et paljud teist mängivad erinevates riikides, ja tahaksime pakkuda teile võimalust kasutada ühte platvormi, kust saate kätte kogu info.

Me tahame nüüd anda teile ülevaate, mida me tegime viimase kahe kuu jooksul foorumite ühendamiseks valmistudes. Me hindasime erinevaid tehnilisi lahendusi ja lahendasime mõned sellega seotud probleemid. Üks põhiküsimusi enam kui 40 foorumi ühendamisel on ruum. Enamik foorumeid on praeguseks olnud olemas juba üle kümne aasta ja mõistagi on neis palju sisu, mida ümber kolida. Seetõttu oleme me otsustanud ümber kolida ainult viimase aasta sisu, aga ärge muretsege, ka ülejäänu ei lähe kaduma. Kogu foorumi ajalugu säilitatakse kirjutuskaitstud arhiivis, millele teil on ligipääs. Arhiiv ei ole tõenäoliselt kättesaadav kohe pärast ühinemist, sest me peame korraga paljude asjade eest hoolitsema, aga me lubame, et mingil hetkel muutub see kättesaadavaks.


Siin on veidi tehnilist infot:

 • Me viime üle kõik viimase 365 päeva foorumi teemad (ja kõik postitused teema all), millel on viimase 180 päeva jooksul vähemalt üks vastus.
 • Me viime üle kõik foorumi kasutajakontod, kuhu on viimase 365 päeva jooksul vähemalt korra sisse logitud.
 • Duplikaatide vältimiseks saavad kõik kasutajanimed järelliitena riigi tähise. Soovi korral saate oma hüüdnime muuta.
 • Me ühendame kõik foorumi kasutajakontod erinevatest riikidest, millel on sama meiliaadress (kõik teemad/postitused ühendatakse), nii et kui teil on kasutajakontod rohkem kui ühes Travian: Legends foorumis, siis palun kontrollige, et te kasutate neis sama meiliaadressi, kuna uues foorumis on lubatud kasutada ainult ühte kasutajakontot ja pärast protsessi käivitamist ei ole enam võimalik kontosid ühendada.
 • Kõik postitustes leiduvad pildid salvestatakse ja viiakse üle uude foorumisse.
 • Kõik avatarid viiakse üle.
 • Kõik hoiatused ja ajutiste karistuste ajalugu kaob. See on uus algus, nii et kasutage seda võimalust ära.
 • Tulevad uued rahvusvahelise foorumi reeglid, mis võivad mõnes punktis erineda harjumuspärastest. Palun lugege neid kindlasti.



Üks foorum kõikide valitsemiseks! Kuidas see töötab?

See on üsna lihtne: Kui foorum ühendatakse, määratakse teie kasutajakonto uues foorumis teie mängukonda ja te näete selle mängukonna postitusi. Te saate oma profiili all seadistusi muutes lisada rohkem keeli ja näha rohkemate mängukondade postitusi. Kui teil on rohkem keeli aktiveeritud, siis uue teema algatamisel saate te valida, millises mängukonnas te tahate kirjutada, valides rippmenüüst keele/domeeni. Me saame väga hästi aru, et mõned teist ei rõõmusta selle muudatuse üle ja et teile meeldib teie praegune foorum. Me tahame teiega ausad olla, seepärast ei ürita me müüa teile ilusat õnneliku lõpuga juttu. Me oleme foorumite kolimise ja ühendamise poolt- ja vastuargumente analüüsinud ja tahame läbipaistvuse huvides oma leide teiega jagada.

Foorumite ühendamise pooltargumendid:
 • Uus forum on turvalisem
 • Teil on võimalus teenida aktiivsuspunkte – need punktid näitavad teie osalemise ja panuse taset kogukonnas. Te saate teenida aktiivsuspunkte, kui algatate uue teema (10 punkti), vastate olemasolevale teemale (5 punkti) või saate oma postituste eest laike (2 punkti).
 • Burning Board võimaldab konkreetse sektsiooni teemasid paremini sorteerida. Filtri kasutamine aitab teil otsitavat infot palju kiiremini leida.
 • Uue foorumi kujundus sobib uue avalehega ja pakub lisaks uuele välimusele ka uut kasutuskogemust.
 • Rohkem suhtlemisvõimalusi – teil on võimalik jagada oma lemmikteemat sõpradega sotsiaalmeedias vaid ühe klikiga.
 • “Jälgitavate teemade” lehe abil saate mugavalt huvipakkuvate teemade postitustel silma peal hoida.



Vastuargumendid:
 • Me peame koristama. Nagu eelpool juba mainitud, viime me uude foorumisse üle ainult viimase aasta tegevused, kõik muu saab kättesaadavaks aasta lõpuks kirjutuskaitstud arhiivis.
 • Teie postituste arv võib ühinemise järel madalam olla, kuna me ei vii üle kogu mängukonna ajalugu, aga teisest küljest on teil jällegi võimalik teenida aktiivsuspunkte.
 • Taverni sektsiooni postitusi ei loendata – me väärtustame oma mängijaid ja ka meile meeldib lobisemine, aga meie meelest ei aita see otseselt Traviani elule kaasa, seetõttu otsustasime selles sektsioonis postituste loendamise ja aktiivsuspunktid ära jätta.
 • Te peate õppima kasutama uut tarkvara, mis võib algul raske olla, ning harjuma uue kasutajaliidesega. Me püüame oma KKK-s võimalikult palju infot anda.
 • Kõik omatehtud BBcode´id ei tööta enam, mistõttu mõned postitused võivad pisut veidrad välja näha.
 • Kui teil on spetsiaalne kasutajatiitel, võib see pärast ühinemist kaotsi minna, aga te võite alati oma CM-iga ühendust võtta või püüda mängukonda panustades uut tiitlit saavutada.
 • On väike võimalus, et teie hüüdnimi on teise kasutaja poolt juba võetud. Sellisel juhul peaksite võtma ühendust oma mängukonna CM-iga, kes hindab olukorda. Me anname eelisõiguse hüüdnimele kasutajale, kes on rohkem mängukonna ellu panustanud.
 • Kasutajaliides (nupud, profiili kasutajaliides jne) on esialgu kättesaadavad ainult järgmistes keeltes: AE, AU, CL, COM, DE, ES, FR, IT, NL, PL, RU, TR. Kui te olete valmis meid kasutajaliidese tõlkimisel aitama, võtke palun ühendust oma CM-iga.
 • Kõik privaatsõnumid ja –teated kaovad. Salvestage need, mis on teile olulised.



Kindlasti olete praeguseks juba 50 korda mõelnud: “Olgu, aga millal?”

Me alustame foorumite ühendamist 16. juulil. Me sulgeme sel kuupäeval kõik foorumid ja püüame need uuesti tööle saada hiljemalt 31. juuliks. Oot, misasja??? Jah, me teame, et see on pikk aeg, ja me loodame, et kõik läheb plaani järgi ning me saame need juba varem tööle. Aga nagu te isegi aimate, on vaja liigutada väga palju andmeid, ja me eelistame tegutseda ettevaatlikult. Seniks aga jagame teile kogu olulist infot mängusiseste infokastikeste kaudu ning meie Travian: Legends Facebooki lehel.

Travian:Legends meeskond